نظافت منزل

چطوری از شر چربی های روی دیوار، کابنیت و اپن آشپزخانه خلاص شویم؟!

پاک-کردن-سطوح-آشپزخانه

تمیز-کردن-سطوح-آشپزخانه

مراحل اصلی:

  • برای تمیز کردن آشپرخانه، ابتدا باید یک پاک کننده سطوح آشپزخانه مناسب برای از بین بردن چربی ها انتخاب کنید.
  • برای سطوح کوچک، از پاک کننده های طبیعی استفاده کنید. برای این منظور میتوانید از ترکیب آب و جوش شیرین استفاده کنید.
  • از پاک کننده سطوح قوی برای تمیز کردن سطوح چوبی استفاده ننمایید.
  • همیشه قبل از استفاده، محصول را بر روی سطح کوچکی از آشپرخانه که قصد تمیز کردن آن را دارید تست نمایید تا از عدم آسیب رساندن پاک کننده بر روی سطوح مطمئن شوید. قبل از استفاده از محصول حتما اطلاعات مربوط به روش استفاده از محصول را بدقت مطالعه نمایید.

من از یک چیز مطمئن هستم: بعد از سابیدن آن همه چربی خشک شده بر روی سطوح آشپزخانه، بازوهایی مثل بازوهای بدن سازان خواهید داشت!! اما ما در این مقاله قصد داریم تا با ارائه چند راه کار ساده در مورد نحوه تمیز کردن چربی از روی سطوح آشپرخانه، شما را از شر این همه کار خسته کننده خلاص کنیم و با کلی وقت اضافی که با استفاده از این روش ها خواهید داشت، میتوانید کارهایی که دوست دارید و از آن لذت میبرید، مثل وقت گذرانی با خانواده یا کارهای شخصی، را انجام دهید.

استفاده از پاک کننده سطوح معمولی برای تمیز کردن آشپرخانه:

بهترین کاری که میتوانید انجام دهید تا از پاک کننده سطوح معمولی خود بیشترین استفاده و کارایی را در تمیز کردن آشپرخانه داشته باشید این است که وقت کافی به آن بدهید تا بتواند کار خودش را انجام دهد. لکه های چربی در طول زمان بر روی هم انباشته میشوند بنابراین لازم است تا بعد از استفاده از پاک کننده سطوح بر روی آنها، برای حداقل 10 دقیقه منتظر بمانید تا مواد فعال موجود در ترکیبات سازنده آنها بتوانند معجزه خود را نشان دهند.

شما همچنین میتوانید بجای استفاده از پاک کننده سطوح، از ترکیبات خانگی و طبیعی برای تمیز کردن سطوح کوچکی که لکه های سر سختی ندارند استفاده کنید:

1- 3 قاشق جوش شیرین را با یک لیوان آب گرم ترکیب کنید.

2- محلول را بر روی سطح مورد نظر پخش کرده و با ملایمت سطح را با دستمال مناسب بسابید.

3- بعد از اینکه لکه را پاک کردید، محل را آبکشی نمایید.

اول ایمنی – فراموش نکنید، همیشه زمانی که برای اولین بار از یک محصول جدید برای تمیز کردن آشپزخانه یا هر جای منزل استفاده میکنید به خوبی و با دقت اطلاعات محصول و روش استفاده از آن را مطالعه کنید و طبق دستورات شرکت سازنده از آن محصول استفاده کنید. حتما از دستکش مناسب برای محافظت از پوست دست خود حین تمیز کردن آشپزخانه استفاده نمایید. و همیشه یادتان باشد تا مطمئن شوید جریان هوای کافی در محلی که از محصولات پاک کننده سطوح استفاده میکنید وجود دارد.

تمیز-کردن-آشپزخانه

نحوه تمیز کردن چربی سطوح آشپرخانه

اگر لکه چربی سرسختی روی دیوار یا روی سطوح کناری وسایل آشپزخانه خود دارید، بهتر است تا از کرم های پاک کننده سطوح بجای پاک کننده سطوحی که به شکل مایع هستند استفاده کنید. چون در اثر جاذبه زمین پاک کننده های سطوحی که به شکل مایع هستند به طرف زمین حرکت میکنند و تمیز کردن محل مورد نظر را سخت و کاری اعصاب خورد کن میکنند، در حالیکه پاک کننده های سطوحی که به شکل کرم هستند روی سطوح باقی مانده و به راحتی میتواند محل را تمیز کنید علاوه بر این، چون این نوع پاک کننده ها مدت زمان بیشتری روی سطوح باقی می مانند میتوانند بخوبی در لکه ها نفوذ کرده و سرسخت ترین لکه را نیز از بین خواهند برد.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از استفاده از پاک کننده های سطوح سنتتیک نگران هستید، میتوانید با یک چایگزین طبیعی قوی، حتی سرسخت ترین لکه ها را نیز از بین ببرید.

1- یک پیمانه سرکه را در 4 پیمانه آب مخلوط نمایید.

2- محلول را بر روی سطح مورد نظر ریخته و 5 الی 10 دقیقه منتظر بمانید سپس محل را آبکشی نمایید.

تمیز-کردن-سطوح-چوبی

استفاده از پاک کننده سطوح برای تمیز کردن سطوح چوبی

سطوح چوبی موجود در آشپزخانه را باید با دقت کافی تمیز کنید. پاک کننده سطوح قوی میتواند بر روی چوب لکه انداخته و یا به آنها آسیب برساند. برای تمیز کردن سطوح چوبی میتوانید از “تینر” استفاده نمایید اما اگر قصد استفاده از تینر را دارید باید خیلی مراقب باشید چون همانطوریکه میدانید این مایع به شدت قابل اشتعال است و باید به دور از منابع گرما و آتش نگه داشته شود. همچنین هنگام استفاده از تینر باید مطئمن شوید که هوا بخوبی در محل جریان دارد.

 

استفاده از پاک کننده سطوح برای تمیز کردن دیوارهای رنگی

معمولا بیشتر پاک کننده های سطوح را میتوانید بر روی دیوارهای رنگی استفاده نمایید اما باید قبل از استفاده، محصول را در سطح کوچکی که در مقابل دید نباشد تست کنید تا مطمئن شوید آسیبی بر روی رنگ دیوار وارد نمیشود.

پاک-کردن-سطوح-آشپزخانه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *