شستشوی لباس

لباس های پشمی را چطوری بشوییم؟

مایع-لباسشویی-مخصوص-لباس-های-پشمی-و-حساس-بلاکس

لباس های پشمی به شدت حساس بوده و مستعد آب رفتن میباشند، ولی معنی این موضوع این نیست که نمیتوانید لباس های پشمی را زود به زود بشویید. میتوانید لباس های پشمی را در آب صابون خیسانده سپس بصورت دستی آنها را شسته، آبکشی کرده و توسط باد آنها را خشک کنید. همچنین میتوانید با تنظیم ماشین لباسشویی خود روی گزینه شستشوی لباس های حساس ( در برخی ماشین ها، لباس های پشمی )، لباس های پشمی تان را شسته و توسط باد آنها را خشک کنید. بعد از خشک شدن، هنگامی که مقدار کمی رطوبت هنوز روی لباس باقی مانده میتوانید با کشیدن لباس به سایز نرمال، از آب رفتن و کوچک شدن این نوع لباس ها جلوگیری کنید.

شستشوی دستی لباس های پشمی:

1- سطلی را با آب و صابون پر کنید. یک سطل مناسب را با آب ولرم پر کنید، سپس مایع لباسشویی مخصوص لباس های پشمی و حساس را به این آب اضافه کنید. قبل از اضافه کردن مایع لباسشویی، اطلاعات مربوط به روش مصرف و میزان مصرف محصول مورد نظر را مطالعه کرده و یا بطور نرمال، نصف فنجان ( 118.29 میلی لیتر ) از مایع لباسشویی را استفاده کنید.

شستشوی-لباس-های-پشمی1

2- لباس پشمی را اضافه کنید. لباس پشمی را در داخل محلولی که آماده کرده این گذاشته و کاملا بخیسانید. سپس با استفاده از دست، لباس را به مدت چند دقیقه زیر و رو کنید. کوچکترین حرکت باعث میشود تا محلول شوینده بتواند به خوبی حرکت کرده به عمق لباس نفوذ کند تا بتواند کثیفی های روی لباس را بشوید.

شستشوی-لباس-های-پشمی2

3- اجازه دهید تا لباس ها به مدت 10 دقیقه خیسانده شود. بعد از یک دقیقه زیر و رو کردن لباس ها در محلول، اجازه دهید تا لباس ها به مدت 10 دقیقه داخل محلول آماده شده خیسانده شوند.

شستشوی-لباس-های-پشمی3

4- آب لباس های پشمی را بچلانید. بعد از 10 دقیقه لباس پشمی را از محلول خارج کرده و آن را بچلانید تا آب آن به خوبی گرفته شود، سپس لباس را کناری بگذارید.

شستشوی-لباس-های-پشمی4

5- سطل را خالی کرده و دوباره با آب آن را پر کنید. محلول شوینده داخل سطل را کاملاً خالی نمایید، سپس سطل را با آب تمیز پر کنید تا بتوانید دوباره لباس را آبکشی نمایید.

شستشوی-لباس-های-پشمی5

6- لباس پشمی را داخل آب تمیز زیر و رو کنید. لباس پشمی را دوباره وارد آب تمیز کنید، سپس دوباره مثل دفعه قبل لباس ها را زیر و رو کنید. زیر و رو کردن لباس باعث میشود تا باقی مانده های مواد شوینده روی لباس پشمی شسته شده و از لباس جدا شود.

شستشوی-لباس-های-پشمی7

7- آبکشی را در صورت نیاز دوباره تکرار نمایید. یکبار شستشو در آب تمیز برای شستن مواد شوینده لباس کافی خواهد بود. اما اگر بنظرتان آب حاوی ماده شوینده زیادی بوده و یا ظاهراً تمامی مواد شوینده از روی لباس شسته نشده است، دوباره سطل را خالی کرده، با آب تمیز پر کنید و روند مرحله قبل را دوباره تکرار نمایید.

شستشوی-لباس-های-پشمی6

شستشوی لباس های پشمی در ماشین لباسشویی:

1- لیبل اطلاعات لباس را مطالعه نمایید. شستشوی لباس های پشمی در ماشین لباسشویی احتمال آب رفتن آنها را بیشتر میکند، پس حتما قبل از اقدام به شستشوی لباس های پشمی در ماشین لباسشویی، لیبل اطلاعات لباس را به خوبی مطالعه نمایید. اگر روی لیبل نوشته شده است که لباس را به صورت دستی بشویید، بهتر است که لباس را بصورت دستی بشویید و تنها لباس هایی را که روی لیبل اطلاعات آن از شستشوی ماشینی ممانعت نشده بصورت ماشینی بشویید.

شستشوی-لباس-های-پشمی8

2- لباس پشمی را داخل کیف توری بگذارید. لباس پشمی را داخل یک کیف توری نازک بگذارید تا از گیر کردن لباس های حساس پشمی در داخل ماشین لباسشویی جلوگیری نماید. استفاده از کیف توری ضروری نیست اما استفاده از آن میتواند از آسیب احتمالی درام ماشین لباسشویی بر روی لباس جلوگیری کند.

شستشوی-لباس-های-پشمی9

3- تنظیمات ماشین لباسشویی خود را روی گزینه لباس های پشمی و حساس تنظیم کنید. بیشتر ماشین های لباسشویی گزینه ای بعنوان لباس های حساس و یا لباس های پشمی برای شستشوی لباس های پشمی و حساس دارند. اگر ماشین لباسشویی شما چنین گزینه ای نداشت، ماشین لباسشویی را بر روی سردترین دمای ممکن تنظیم کنید تا از آب رفتن لباس ها جلوگیری شود. برخی از ماشین های لباسشویی گزینه شستشوی دستی دارند که میتوانید از این گزینه هم برای شستشوی لباس های پشمی و حساس استفاده کنید.

شستشوی-لباس-های-پشمی10

4- مایع لباسشویی مخصوص لباس های پشمی و حساس را به ماشین اضافه کنید. از مایع لباسشویی مخصوص لباس های پشمی و حساس استفاده کنید، لیبل اطلاعات محصول را مطالعه کنید تا به مقدار مناسب محصول را اضافه کنید.

شستشوی-لباس-های-پشمی11

5- لباس های پشمی را داخل ماشین لباسشویی بگذارید. بعد از اینکه برنامه مناسب را انتخاب کرده و مایع لباسشویی مخصوص را استفاده کردید، لباس های پشمی را داخل ماشین لباسشویی گذاشته و شستشو را شروع کنید.

شستشوی-لباس-های-پشمی12

خشک کردن لباس های پشمی:

1- آب لباس ها را با یک حوله بگیرید. یک حوله تمیز و خشک را روی میز و یا یک سطح صاف دیگر پهن کنید، سپس لباس پشمی خیس را روی حوله پهن کنید. حوله را رول کنید به شکلی که لباس پشمی داخل حوله باشد. حوله خشک کمک میکند تا آب اضافی لباس گرفته شود که باعث میشود زمان لازم برای خشک شدن لباس در هوای آزاد کوتاه تر شود.

شستشوی-لباس-های-پشمی13

2- حوله رول شده را بخیسانید. زمانیکه حوله بطور کامل رول شد، به آرامی حوله را بچلانید. حوله را نپیچانید چون ممکن است باعث آسیب وارد شدن به لباس حساس شما شود.

شستشوی-لباس-های-پشمی14

3- لباس پشمی را برای خشک شدن در هوای آزاد پهن کنید. رول حوله را باز کنید و لباس پشمی را از آن خارج کنید. یک حوله خشک و تمیز دیگر را برداشته و لباس پشمی را روی آن پهن کنید تا خشک شود. برای سرعت بخشیدن به خشک شدن لباس، میتوانید از پنکه استفاده کنید. لباس پشمی را روی طناب آویزان یا پهن نکنید چون باعث خواهد شد شکل لباس ها دفورمه شود.

شستشوی-لباس-های-پشمی15

4- اگر لباس پشمی آب رفته باشد، لباس را بکشید. برخی مواقع شستشوی لباس های پشمی باعث آب رفتن آنها میشود. اگر لباس پشمی تان بعد شستشو کوچکتر از زمان قبل شستشو بنظر برسند، زمانیکه هنوز مقداری نم هستند آنها را بصورت طولی و عرضی به اندازه نرمال لباس بکشید. همچنین میتوانید لباس های پشمی را کشیده و با سنجاق ته گرد روی حوله ثابت کنید تا به این شکل خشک شود، اما این موضوع باید آخرین گزینه باشد چون ممکن است باعث ایجاد سوراخ روی لباس تان شود.

شستشوی-لباس-های-پشمی16

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *