شستشوی لباس

سختی آب و تاثیر آن بر شستشوی لباس ها

Hard-Water-Effects-on-Pipes-and-Appliances-Picture

اینجا در وبلاگ به شو، هدف و تلاش ما ارئه اطلاعات و راه کارهایی است که با استفاده از آنها بتوانید از محصولات ارائه شده در وبسایت به بهترین نحو ممکن استفاده نمایید.

 

سختی آب و تاثیر آن بر روی شستشوی لباس

در این مقاله قصد داریم تا در مورد سختی آب و تاثیر آن بر روی کارایی شستشوی البسه با شما صحبت کنبم. میزان سختی آب بطور مستقیم بر روی تمیزی و کارایی شستشوی شما تاثیر خواهد گذاشت. از آنجاییکه در آب های با میزان سختی بالا، در نتیجه چسبیدن مولکول های مواد شوینده به ذرات معدنی موجود در آب، مواد شوینده نمیتوانند به خوبی کف کرده و عمل شستشو را انجام دهند و لازم است که میزان بیشتری از مواد شوینده بکار گرفته شود.

پس مقدار استفاده از مواد شوینده به میزان زیادی بستگی به درجه سختی آب منطقه دارد.

پس دانستن درجه سختی آب منطقه، اینکه از آبی با درجه سختی کم، متوسط و بالا استفاده میکنید به شما کمک میکند تا مشکلاتی که ممکن است در شستشوی لباس هایتان با آن روبرو شوید، حل کنید.

پی بردن به میزان درجه سحتی آب

خوب الان سوالی که ممکن است بیشتر شما در ذهن خود داشته باشید این است که چگونه میتوانید میزان درجه سختی آب مورد استفاده خود را تخمین بزنید.  جواب سوال شما خیلی ساده است، میتوانید به سادگی با تماس با اداره آب منطقه خود از کیفیت آب منطقه و اطلاعاتی راجع به میزان سختی آن سوال کنید و یا اینکه با دقت کردن به علائمی که در زیر برای شما لیست کرده ایم بطور تقریبی میزان درجه سختی آب را تخمین بزنید.

علائم خیلی زیادی هستند که نشان دهنده میزان درجه سختی آب میباشند که ما در لیست زیر به مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد. اگر شما این علائم را دیده باشید پس آب منطقه شما جزو آبهای سخت محسوب میشود:

1- یک رسوب حلقه ای شکل داخل کاسه روشویی شما تشکیل شده است.

2- صابون و شامپویی که استفاده میکنید به سختی کف میکند و برای داشتن کف مناسب باید به میزان زیادی از صابون یا شامپو استفاده نمایید.

3- رسوبات سفید رنگ در اطراف شیرهای آب تشکیل میشوند.

Effect-of-Hard-Water-1

4- لباس های شما بعد از شستشو زبر و سخت هستند نه نرم و لطیف.

اگر این علائم را دارید و هنوز شک میکنید پس حتما با اداره آب منطقه خود تماس بگیرید و با قطعیت در مورد میزان سختی آب منطقه خود اطلاعات کسب کنید.

بهترین مواد شوینده برای البسه کدام است؟

وقتی مطمئن هستید که آب مورد استفاده شما جزو آب های سخت طبقه بندی میشود نیازی نیست که حتما ماده شوینده ای مخصوص استفاده برای آب های سخت بکار بگیرید بلکه فقط کافی است تا به میزان بیشتری از ماده شوینده ای که بطور معمول استفاده میکنید، بکار بگیرید. با این روش خواهید توانست که لباس های خود را با کیفیت مورد نظر خود شسته و از تشکیل رسوبات حاصل از آب های سنگین و کثیفی در ماشین لباسشویی خود جلوگیری نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درجه سختی آب و تاثیر آن بر روی شستشوی لباس ها، میتوانید از مقاله ارائه شده در سایت cleanpedia استفاده نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *