شستشوی لباس

دانستنی هایی درباره شستشوی لباس های رنگی

ترفندهای-شستشوی-لباس-های-رنگی

لباس های رنگی همیشه جزو انتخاب های اول ما بوده اند، اما باید حواسمان باشد که این نوع لباس ها مراقبت و دقت بیشتری برای شستشو و نگهداری نیاز دارند، چون خیلی راحت تر از لباس های مشکی و سفید رنگ خود را از دست میدهند. مراقبت و شستشوی مناسب این نوع لباس ها، باعث میشود تا لباس های رنگی برای مدت طولانی تری درخشندگی و جذابیت رنگ خود را حفظ کنند.

ما در این مقاله قصد داریم تا بصورت خلاصه یک سری ترفندهای کاربردی برای شستشو و مراقبت از لباس های رنگی برای شما ارائه دهیم تا برای همیشه با لباس های رنگ پریده خداحافظی کنید.

مراحل شستشوی لباس های رنگی:

مرحله اول:

لباس-های-رنگی-1

لباس های خود را بر اساس طیف رنگی جدا کنید. دقت کنید که لباس های رنگی جدید، به احتمال خیلی زیاد رنگ پس میدهند.

 

 

 

مرحله دوم:

لباس-های-رنگی-2

لباس ها را از این نظر که لکه های سرسخت داشته باشند بررسی کنید و در صورت نیاز با لکه بر مناسب مرحله پیش شستشو را انجام دهید. به دقت لیبل اطلاعات لباس را خوانده و بر اساس پیشنهادهای شرکت سازنده، مراحل شستشو را انجام دهید. هیچوقت از سفید کننده در شستشوی لباس های رنگی استفاده ننمایید.

 

 

مرحله سوم:

از شوینده مخصوص لباس های رنگی برای شستشو استفاده نمایید.

لباس-های-رنگی-3

برنامه ماشین لباسشویی را برای شستشو در دمای پایین انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خوب بیایید باهم نگاه عمیق تری بر روی ترفندهای شستشوی لباس های رنگی داشته باشیم:

1- لیبل اطلاعات لباس های رنگی که از طرف شرکت تولید کننده ارائه شده است را به خوبی مطالعه نمایید. در این لیبل اطلاعات کاربردی و مهم در مورد بافت پارچه و نوع شستشوی مناسب آن مثل اینکه آیا لازم است تا لباس تان را در ماشین لیاسشویی بشویید و یا بصورت دستی و یا حتی اینکه آیا لازم است تا آن را به خشکشویی بسپارید که با دستگاه های مجهز آنها را بشویند، آورده شده است.

2- لباس ها را بر اساس رنگ جدا کنید. لباس های مشکی را بصورت جدا و لباس های سفید و رنگ روشن را به صورت جدا بشویید. اگر حجم لباس های رنگی که دارید زیاد باشد، طیف رنگی لباس ها را از هم جدا کنید تا بصورت جداگانه آنها را بشویید. لباس هایی با رنگ بنفش، قرمز، نارنجی و زرد را با هم و لباس های آبی و سبز را باهم بشویید.

3- وجود لکه ها بر روی لباس های رنگی را بررسی کنید. در صورت وجود لکه بر روی لباس، از لکه بر مناسب استفاده کنید و یا میتوانید با مایع لباسشویی مانند مایع لباسشویی مخصوص لباس های رنگی آریل عمل پیش شستشو را انجام دهید، اینگونه که مایع را بر روی لکه ریخته و با درب بطری که برای این منظور طراحی شده است روی لکه را بمالید سپس طبق روال معمول لباس ها را در ماشین لباسشویی و یا بصورت دست بشویید.

4- لباس های رنگی جدید را به طرف داخل برگردانید سپس آنها را در ماشین لباسشویی بیاندازید. از شستشوی حجم زیاد لباس در ماشین لباسشویی بپرهیزید و از برنامه های شستشوی ملایم استفاده کنید. یک برنامه شستشوی متوسط یا ملایم با استفاده از مایع لباسشویی مخصوص لباس های رنگی میتوانید کافی باشد.

5- لباس های رنگی جدید را در دماهای پایین بشویید. استفاده از مایع لباسشویی مناسب به شما این امکان را میدهد که بتوانید در دماهای پایین نیز لباس های خود را به خوبی بشویید.

6- برای نتیجه بهتر از نرم کننده برای شستشو استفاده نمایید. دقت کنید که نرم کننده را در ترکیب با مایع یا پودر لباسشویی استفاده ننمایید و در بخش مخصوص آن در ماشین لباسشویی استفاده کنید.

 

7- لباس ها را بلافاصله بعد از اینکه شستشوی لباس ها تمام شد از ماشین لباسشویی حارج نمایید. ماندن لباس های رنگی در ماشین لباسشویی باعث میشود تا رنگ لباس ها بر روی دیگر لباس ها پخش شود.

8- لباس ها را به دور از نور مستقیم خورشید و یا حرارت مستقیم برای خشک شدن پهن کنید.

امیدوارم نکات گفته شده در این مقاله برای شما مفیده بوده و با استفاده از آنها بتوانید لباس های رنگی خود را به خوبی شستشه و لذت پوشیدن لباس هایی با رنگ درخشان و خوش بافت برای مدت طولانی تری تجربه کنید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *