دسته‌بندی نشده

برای رنگ کردن موها، تو خانه، چی لازم داریم؟

آماده اید تا یک تغییر کوچیک ( یا بزرگ ) تو رنگ موهاتون ایجاد کنید؟! رنگ کردن موها میتونه به پنهان کردن موهای خاکستری کمک کنه و یا اینکه کلاً یک ظاهر متفاوت و زیباتر به شما بده. با کلی انتخاب مختلفی که امروزه در بازار وجود داره میتونید به راحتی رنگ مو دلخواه خودتون را پیدا کنید.

مهم نیست که اولین باره میخواید موهای خودتون را خودتون رنگ کنید و یا اینکه آدم با تجربه ای در رنگ کردن موهای خودتون هستید، باید مطمئن شوید که همه ی جوانب را سنجیده و لوازم مورد نیاز را فراهم کردین.

در ادامه با ما همراه باشید تا راهنمایی متخصصین برند LOREAL برای رنگ کردن موها، توی خانه را باهم بررسی کنیم.

رنگ-کردن-مو1

 

مرحله 1:

مناسب ترین رنگ نسبت به رنگ پوستتون را انتخاب کنید

رنگ کردن موهاتون را با مشخص کردن اینکه دوست دارین موهاتون را چه رنگی کنید شروع کنید. آیا شده بخواید رنگ موهاتون را فقط بخاطر اینکه همه ی انتخاب های ممکن بازار را امتحان کرده باشید عوض کنید؟ برای اینکه بین این همه انتخاب سردرگم نشید، به رنگ پوستتون یه نگاهی بندازین. با اینکه ممکنه بیش از 10 رنگ مو وجود داشته باشند که مد روز به حساب میان، باید حواسمون باشه که ممکن برخی از رنگ ها با رنگ پوست شما جور باشن و بعضی از آنها نه. چه ترجیح بدین که یک رنگ موی قهوه ای، بلوند و یا قرمز سنتی را داشته باشین، چه از طرفدارای رنگ موهای جدید مثل رنگ موی رنگین کمانی باشین، باید در انتخاب رنگ مو، رنگ پوست خودتون را در نظر بگیرین. خوب الان برای بیشترتون سوال پیش آمده که چه چیز درمورد رنگ پوستمون را در رابطه با انتخاب رنگ موی مناسب باید در نظر داشته باشیم؟ با ما همراه باشید.

شما پوستی خنک دارین…. اگه رگهای پوستتون به رنگ آبی یا بنفش دیده میشن. افرادی که پوست خنک دارن برای بالانس کردن ظاهرشون باید با استفاده از قانون COLOR WEEL از رنگ های گرم تر استفاده کنند.

شما پوستی گرم دارین… اگه رگ های پوستتون به رنگ سبز کم رنگ دیده میشن. افرادی با پوست گرم معمولاً با موهایی به رنگ خنک، ظاهری بهتر پیدا میکنن.

شما پوستی خنثی دارین… اگه به سختی بتونید رنگ موهاتون را تشخیص بدین. شما آدم خیلی خوش شانسی هستین ، چون میتونین هر تون رنگی را که دوست دارین را استفاده کنید و لذت ببرید.

رنگ-کردن-مو-2

مرحله سه:

باید کاملاً بدونید که قرار موهاتون بعد از رنگ کردن چه شکلی خواهند شد.

وقتی دارین برای رنگ کردن موهاتون آماده میشین، چند نقطه است که باید در نظر داشته باشین. برای شروع، اگه پایه رنگ موهاتون تیره است و دوست دارین که موهاتون را خیلی روشن کنین، باید با استفاده از BLEACH رنگ موهای فعلی تون را کمی روشن تر کنین تا بعد رنگ کردن با رنگ موی جدید، رنگ روشن جدید خودش را به خوبی نشان بده. باید در نظر داشته باشین که هر چقدر موهاتون تیره تر باشه کار بیشتری باید انجام بدین تا به نتیجه مورد نظرتون برسید.

برای یک تغییر رنگ اساسی، مثل تغییر رنگ قهوه ای تیره به بلوند روشن، بهتره تا کار را به یک فرد حرفه ای بسپارید تا بهترین نتیجه را از رنگ کردن موهاتون بگیرید.

رنگ-کردن-مو-3

مرحله چهار:

تمام ابزار و وسایلی که برای رنگ کردن موهاتون توی خانه لازم دارین را آماده کنین

یکی از اصلی ترین مرحله های رنگ کردن مو این است که مطمئن بشید قبل از شروع کار همه ی موارد مورد نیاز مثل کیت رنگ مو و لوازم رنگ کردن مو را آماده کردید و در دسترستون هست. پیشنهاد ما استفاده از کیت رنگ مو برند LOREAL است. بهتر است همیشه یک یا دو عدد رنگ مو مشابه چیزی که استفاده میکنید، اضافه توی خانه داشته باشین تا وقتی موهاتون رشد کرد بتونید با استفاده از آنها موهاتون را رنگ کنید.

رنگ-کردن-مو-4

مرحله پنج:

تغییر راه و روش های مراقبت از مو

بعد اینکه موهاتون را رنگ کردین، وقت آن رسیده که راه و روش مراقبت از موی خودتون را هم عوض کنید، چون موهای رنگ شده نیازمند مراقبت ویژه ای هستند. بجای تغییر کلی این روش ها، فقظ کافیه که 3 نقطه ای را که بهش اشاره میکنیم را مراعات کنید.

  1. از شامپوها و مواد مراقبت از مو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.
  2.  دوش با آب خیلی گرم باعث آسیب به روغن های ضروری موجود روی مو خواهد شد که باعث میشه موهاتون خشک و کم جون بنظر برسند. پس با آب ولرم موهای خودتون را بشویید.
  3. میخواین ار سشوار برای خشک کردن موهاتون استفاده کنین؟ مطمئن بشید که قبل از سشوار کردن موهاتون، از محافظ گرمای مو استفاده کردید و موهاتون را کاملا خشک کردید. در این صورت مدت زمانی که موهاتون تحت تاثیر سشوار هست کاهش پیدا میکنه. قبل از استفاده از مو صاف کن هم باید از محافظ گرمای مو استفاده کنید و از پایین ترین درجه ی مو صاف کن خود استفاده کنید.

خوب امیدوارم که این مقاله براتون مفید بوده باشه و بتونه کمکی باشه برای شما در رنگ کردن موهاتون توی خانه.

از زیبایی خودتون لذت ببرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *