نظافت منزل

باکتری ها در این نقاط آشپزخانه جا خوش کرده اند!!

تمیز-کردن-آشپزخانه
kitchen-hygiene-and-hotspots

 

اغلب خانواده ها بیشتر اوقات در کنار هم بودن را در آشپزخانه سپری میکنند، علاوه بر این، آشپزخانه محلی است که باکتری ها نیز آن را خیلی دوست دارند. برخلاف ذهنیتی که وجود دارد، بیشتر مسمومیت ها غذایی در خانه و در نتیجه ضعف در تمیزی و ضدعفونی نبودن خانه اتفاق می افتند نه بیرون از آن. خوب، حالا راه کار جلوگیری از پخش سریع باکتری ها در خانه چیست؟

لازم نیست که با تلاش فراوان تمامی آشپزخانه را برای از بین بردن باکتری ها زیر و رو کنید بلکه کافی است تا محل هایی را که بیشترین تراکم باکتری ها و میکروب ها را دارند شناسایی کنید و برای تمیز کردن این محل ها وقت و دقت بیشتری به خرج بدهید تا مطمئن شوید وضعیت ضدعفونی آشپزخانه در بهترین حالت ممکن خود اش میباشد.

محل هایی با بیشترین تراکم جمعیت باکتری ها در آشپزخانه

دستمال و اسفنج

اگر دستمال هایی که برای نظافت منزل استفاده میکنیم مرطوب باقی بمانند، باکتری ها به سرعت در آنها رشد و تکثیر خواهند کرد. و این باکتری های به راحتی وقتی که شما دوباره آن دستمال را برای تمیز کردن آشپرخانه استفاده میکنید در دیگر قسمت های آشپرخانه نیز پخش خواهند شد. برای پیشگیری از این موضوع میتوانید یا از دستمال های نظافت یکبار مصرف استفاده نمایید و یا دستمال ها و اسفنج های نظافت خود را با استفاده از مایع ضدعفونی کننده بشویید.

سطوح آماده سازی غذا

سطوح آماده سازی غذا و صفحات برش به راحتی هنگامی که در ارتباط با مواد غذایی خام مانند گوشت قرمز، گوشت سفید، سبزیجات و میوه ها قرار میگیرند، آلوده به میکروب خواهند شد. بهتر است که مواد غذایی خام و مواد غذایی آماده از هم جدا باشند، برای این منظور میتوانید از صفحات برش رنگی استفاده نمایید. تمامی سطوح بعد از استفاده باید تمیز و ضدعفونی شوند، فراموش نکنیم که دست ها نیز باید بخوبی شسته شوند. سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که از چه چیزی برای ضدعفونی سطوح میشود استفاده کرد؟ پیشنهاد ما استفاده از اسپری های پاک کننده سطوح آشپزخانه است که علاوه بر تمیزی توانایی ضدعفونی سطوح را نیز دارند، میباشد.

تمیز-کردن-آشپزخانه

 

سطوح پر تماس

سطوح مختلفی در آشپزخانه وجود دارند که میتوانند بصورت بالقوه محلی برای تکثیر و پخش شدن باکتری ها باشند. قبل از آماده سازی غذا حتما دست های خود را با صابون بخوبی بشویید، حتی اگر بصورت ظاهری هیچگونه کثیفی بر روی دست شما دیده نشود. سطوحی که در تماس دست هایی است که باکتری را از مواد غذایی خام گرفته اند باید وقت به وقت تمیز و ضدعفونی شوند. این سطوح شامل موارد زیر میشود:

سطوح داخلی یخچال، فریزر، مایکرویو

دستیگره کشو و درب

سطوح کار

شیرآلات

سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی نیز هنگامی که مواد غذایی خام ( مانند گوشت، سبزیجات، میوه و … ) را برای شستشو قبل از آماده سازی غذا در آن میشوییم آلوده به باکتری خواهد شد. علاوه بر این، آبکشی چیزهایی مانند دستمال یا اسفنج نظافت و یا استفاده از این دستمال ها برای تمیز کردن سینک ها باعث ایجاد آلودگی در آنها خواهد شد. سینک ظرفشویی و محیط اطراف آن که شامل شیرآلات نیز میشود باید وقت به وقت به خوبی ضدعفونی شوند.

ظرف آشعال

ظرف آشعال یکی دیگر از محل هایی است که پتانسیل بالایی برای آلودگی دارد. حتما از ظرف های آشعال درب دار استفاده نمایید تا علاوه بر جلوگیری از پخش بوی بد از جذب حیوانات به سمت آن نیز ممانعت شود. ظرف های آشغال را نیز باید وقت به وقت شسته و ضدعفونی نمایید. موقع شستشو و ضدعفونی کردن، درب و دستگیره های ظرف آشغال را فراموش نکنید.

شستشوی دست ها را فراموش نکنید

دست ها از مهم ترین عوامل پخش کننده آلودگی در خانه میباشند. قبل از آماده سازی و بعد از آماده سازی غذا حتما دست های خود را با آب و صابون بشویید. شستشوی دست ها قبل از صرف غذا نیز فراموش نشود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *